Mailová adresa info@balikservis.cz

Pracovná doba po - pa @ 9:00 až 16:00

Our Blog

Home   >   Blog

Zástupci dopravců jsou proti rozdělení licence B na dvě kategorie

Zástupci dopravců jsou proti rozdělení licence B na dvě kategorie

This post was originally published on this siteZástupci IRU, FIA Region I a ACEA jednoznačně nesouhlasí s rozdělením řidičského průkazu B pro osobní automobily na dvě skupiny, jak jej navrhuje zpráva Evropského parlamentu k revizi směrnice EU o řidičských průkazech.

Zobrazit článek

Elektrokamiony ve flotile: Jaké výzvy čekají dopravce?

This post was originally published on this siteElektromobilita, globální megatrend současnosti, čím dál více promlouvá i do oblasti komerční silniční dopravy (CRT). Tlak na snižování emisí se dotýká nejen výrobců, ale také samotných dopravců. Provoz bateriově poháněných vozidel totiž přináší specifické výzvy a nároky.

Zobrazit článek

Na D1 na Vysočině by měly být brzo osazené značky zakazující předjíždění kamionů

This post was originally published on this siteNa dĂĄlnici D1 na Vysočině by měly bĂ˝t brzo osazenĂŠ značky, kterĂŠ v některĂ˝ch ĂşsecĂ­ch trvale zakĂĄĹžou nĂĄkladnĂ­m vozidlĹŻm předjĂ­Ĺždět. Ministerstvu dopravy policie na začátku lĂŠta navrhla uplatnit tento zĂĄkaz na 33 ĂşsecĂ­ch českĂ˝ch dĂĄlnic. Řekl to policejnĂ­ prezident Martin VondrĂĄĹĄek při dneĹĄnĂ­m otevřenĂ­ modernizovanĂŠho policejnĂ­ho dĂĄlničnĂ­ho oddělenĂ­ […]

Zobrazit článek

Zelená dohoda: Ekologizace nákladní dopravy pro větší hospodářský zisk s menším dopadem na životní prostředí

This post was originally published on this siteKomise dnes navrhuje opatřenĂ­ ke zvýťenĂ­ účinnosti a udrĹžitelnosti nĂĄkladnĂ­ dopravy tĂ­m, Ĺže se zlepĹĄĂ­ sprĂĄva ĹželezničnĂ­ infrastruktury, poskytnou silnějĹĄĂ­ pobĂ­dky pro nĂĄkladnĂ­ automobily s nĂ­zkĂ˝mi emisemi a zlepĹĄĂ­ informovanost o emisĂ­ch sklenĂ­kovĂ˝ch plynĹŻ z nĂĄkladnĂ­ dopravy. CĂ­lem je zvýťit účinnost v tomto odvětvĂ­ a pomoci mu přispět […]

Zobrazit článek

Jaké požadavky na odolnost budou muset splňovat baterie pro těžká elektrická vozidla?

This post was originally published on this sitePotřeba dekarbonizace dopravního sektoru je hnací silou rychlého rozvoje elektromobilů, kterých se v roce 2022 celosvětově prodá 10 milionů (což představuje 14% podíl na celkovém prodeji), zatímco v roce 2017 to byl jen asi 1 milion.

Zobrazit článek

Nová vyhláška o terapeutických programech pro řidiče

This post was originally published on this siteNovela zákona o silničním provozu si vyžádala vydání nového prováděcího předpisu. Terapeutické programy jsou určené pro pachatele závažných přestupků či trestných činů spáchaných v souvislosti s řízením motorových vozidel.

Zobrazit článek